חיפוש
 • ben akavia

קורס גלישה בצ׳ילי סרף


גלישת גלים היא כנראה מסוגי הספורט העתיקים בעולם מאז שבני אדם התחילו להיכנס אל מי הים לתנועה ולדייג הם חיפשו דרכים לנוע על הגלים. אם גם אתם רוצים להרגיש את הגלים, לחיות את הים או שאתם פשוט מתעניינים בגלישה אבל לא יודעים בדיוק מאיפה כדאי להתחיל, הגעתם למקום הנכון.


רבים מכירים את סגנון גלישת הגלים של ימינו אבל מעטים יודעים שסימנים ראשונים להתפתחות תרבות הגלישה נמצאו באיזור של הוואי כבר לפני מאות שנים. בהוואי גלישה הייתה אחת מהיכולות הבסיסיות שלמדו יושבי האיזור כבר מילדותם בדיוק כמו ריצה וצחצוח שיניים. סופרים שהגיעו לבקר בהוואי במאה השמונה-עשרה תיארו את בני המקום כ"אנשים שנישאים על הגלים". במרוצת השנים הפכה הגלישה לספורט פופולארי בערי חוף רבות באוסטרליה, אמריקה הצפונית והדרומית וגם כאן, בישראל, גלישת גלים היא אחת הפעילויות הנפוצות והנחשקות ביותר.


כמה טיפים לגולש המתחיל - רגע לפני שקופצים למים


העניין בגלישה הלך וגדל בשנים האחרונות והיא הצטיירה כפעילות מאתגרת שדורשת אומץ לב ומיומנויות. אבל מה הדברים שבאמת חשוב לדעת לפני שקופצים למים?


טיפ #1: גלישת גלים היא קודם כל חתירה

חלק בלתי נפרד מקורס הגלישה הוא השחיה על הגלשן. לפני שאנחנו תופסים את הגל אנחנו מבלים את מרבית הזמן בחתירה. לכן המיומנות הראשונה במעלה לגולשים מתחילים וותיקים כאחד היא היכולת לחתור נכון.


קורס גלישת גלים איכותי מתחיל בלימוד חתירה נכונה. כי את רוב המאמץ הגופני בגלישה אנחנו מנווטים אל השחיה לכיוון הגל. מה שאומר שכדאי להיות גולשים טובים, קודם כל עלינו להיות חותרים טובים.


כאן, חשוב לחזק את השרירים אבל גם לשפר את הטכניקה - איך אנחנו מזיזים את הגוף כאשר אנחנו חותרים? באיזו צורה היד נכנסת אל תוך המים? גולשת מנוסה, היא גולשת שתופסת הרבה גלים וכדי לתפוס גלים צריך קודם כל לחתור כראוי.טיפ #2: תגיעו לים כמה שיותר

אם תגיעו לים רק כשיש גלים יהיה לכם קשה להשתפר, כדי להגיע לרמה שבה אתם מצליחים לתפוס גלים אתם צריכים קודם כל לפתח תחושה לים.


במיוחד בהתחלה, כדאי לצאת לים כמה שיותר.


גם כשהים רגוע, תלכו, תנסו, תתרגלו גם בתוך המים וגם על היבשה תעבדו על תרגילי חתירה, על מאמץ - כדי לשפר את הטכניקה, לדעת לתזמן את הגל, לעלות על המים ולהתרגל ליפול צריך לצבור כמה שיותר שעות בתוך המים. זה אולי ישמע ברור מאליו, אבל רק תרגול מביא לצמיחה.טיפ #3: תהנו מהתהליך


כמו כל תהליך למידה, קורס גלישה נלמד בצורה הטובה ביותר כשאנחנו נהנים. כשאנחנו מגיעים בגישה קלילה, לא מתביישים לטעות וללמוד מהטעויות שעשינו.


גלישה היא תהליך שמביא לידי ביטוי יכולות פיזיות, יכולות ריכוז, כבוד כלפי הגולשים אחרים והרבה סבלנות כדי לחכות לגל שמגיע. בין אם אתם לוקחים קורס גלישה מקצועי או לומדים מגולש ותיק אנחנו מבטיחים שאם תדעו קודם כל להנות מהדרך הלמידה תהיה פשוטה הרבה יותר.
קורס גלישה טוב לגוף!

לגלישה יתרונות רבים פיזיים, מנטליים ואפילו חברתיים. קודם כל, גלישה היא אחת הפעילויות הפיזיות הטובות לסיבולת לב-ריאה. במהלך הגלישה, בגלל העיסוק בפעילות מואצת עם פרקי מנוחה משתנים הגולש מאמץ את הלב ובכך מכין את גופו לכל לפעילות ספורטיבית ממושכת.


במים אנחנו לא תמיד מרגישים את הפעילות הפיזית ולכן אנחנו לא תמיד מבינים שבגלישה אנחנו שורפים המון קלוריות.


אתם מכירים את ההרגשה שאתם חוזרים מהבריכה וכל מה שאתם רוצים זו ארוחה גדולה? אותה הרגשה היא גם תוצאה של גלישת גלים, היא מעוררת תיאבון בריא ועוזרת גם לשינה רציפה ובריאה.


אם אתם סובלים מאינסומניה, מתקשים להירדם או מתעוררים באמצע הלילה, אחרי שיעור גלישה אחד תרגישו מיד בהבדל.


גלישה דורשת יכולת ריכוז גבוה ותגובה מהירה. כדאי לתפוס גלים אנחנו צריכים להתמקד בים, לצפות את הגל שמגיע ולפעול ברגע הנכון כדאי לתפוס אותו. כל זה דורש יכולת להתמקד ולצאת לפעולה כשצריך. סביב גלישת גלים התגבשה עם השנים קהילה חזקה של גולשות וגולשים בכל חוף בארץ תפגשו את חובבי הגלים המקומיים.


יש קהילה תומכת שפעילה ברשתות החברתיות וגם בשטח, אנחנו נפגשים מידי שנב בתחרויות, באירועים, חולקים טיפים ותומכים אחד בשנייה לאורך הדרך.


אם אתם מחפשים קבוצה חברתית וקהילה שתהיה חלק בלתי נפרד מכם אתם בדרך לספורט הנכון.אבל רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים רק אתם והגלשן שלכם, חשוב להבין את העקרונות של גלישת גלים. קורסי גלישה מספקים את היכולות הבסיסיות לגולשים מתחילים ומתקדמים כאחד.


קורס גלישת גלים ילמד אתכם את העקרונות המרכזיים בגלישה:


 • להכיר את הגלשן, ציוד הגלישה ואיך לסחוב אותם.

 • חתירה עם גלשן - הטכניקה הבסיסית והחשובה ביותר.

 • איך נכנסים לאזור גלישה.

 • עמידה על הגלשן.

 • ניווט עם הגלשן.

 • איך לעצור את הגלשן, לרדת מהגלשן ואיך ליפול בעצילות.למי מתאימה גלישת גלים?

 • כל אדם בריא גופנית יכול להתחיל ללמוד גלישה. אם אתם סובלים ממגבלות גופניות או כאבים כרוניים תתיעצו עם מורים מקצועיים כדי להבין אם גלישת גלים מתאימה לכם.


 • כל אחד מעל את גיל 7 ככל שמתחילים את לימודי הגלישה בגיל צעיר יותר, כך הגוף גמיש יותר. ילדים לומדים מהר כי הגוף שלהם מתרגל מהר והם לא מפחדים מכשלונות, לכן כל טכניקה חדשה נקלטת בזריזות. אבל אפשר להתחיל בכל גיל, חלק מהגולשים הטובים בעולם התחילו בגילאים מבוגרים והגיעו להישגים מרשימים. גלישה תשאר אתכם לכל החיים וככל שתתאמנו יותר התשוקה לגלישה רק תלך ותגדל.

איך נראה שיעור גלישה?

תל אביב הפכה לאחת מערי העולם שמושכות אליהן גולשי גלים. בגלל הקרבה לחופים כמעט מכל מקום בעיר, תל אביב מאפשרת להפוך את הגלישה לחלק מהשגרה שלנו. גלישה הפכה בתל אביב עם השנים להיות דרך חיים של ממש וגיבשה סביבה קהילה חזקה של גולשות וגולשים.


הקורס מותאם לצרכים וליכולות שלכם, אם אתם לא מרגישים בטוחים להצטרף לקבוצה קורס גלישה פרטי הוא האופציה המיטבית עבורכם. שיעורים פרטיים עם מדריך צמוד שעובד איתכם על כל תנועה ונמצא אתכם בכל שלב של הדרך.


בין אם מעולם לא גלשתם, ניסיתם לגלוש בעבר אבל חששתם לחזור למים, או לא היה לכם מספיק זמן כדי לפתח הרגל. מומלץ לקחת מספר שיעורים כדי ללמוד ולחדד את הטכניקות הבסיסיות בגלישת גלים. תמצאו קורס גלישה בתל אביב שיתאים ללוח הזמנים שלכם וצאו לדרך.


כדאי להצליח לגלוש דרושה התמדה ולכן, סדרה של מספר שיעורים תשים אתכם בנקודת פתיחה טובה להרגל החדש שאתם מפתחים.
קורסי גלישה אצלנו בצ'ילי


בימים אלה, כדי למצוא קורס גלישה בתל אביב שיספק את התנאים שאתם מחפשים חשוב לשאול את עצמכם מספר שאלות חשובות:


 • אתם מעדיפים ללמוד בקבוצה או לבד?

 • יש לכם ציוד או שאתם צריכים שבית הספר לגלישה יספק לכם גלשן וחליפה?

 • אתם צריכים קורס גלישה שמתאים לשעות העבודה שלכם?


ברגע שעניתם על זה, הגיע הזמן לבחור את הקורס המתאים. בין קורסי הגלישה שאנחנו מציעים בצ'ילי סארפ יש קורס גלישה קבוצתי, קורס גלישת גלים פרטי. אם עברתם לעיר לאחרונה, קורס גלישה בתל אביב הוא דרך מצוינת להכיר חברים חדשים.


 • קורס גלישה קבוצתי למבוגרים - השיעורים שלנו מתאימים לאנשים עובדים ומאפשרים לכם להכניס גלישה לחייכם מבלי לפגום בשגרה שלכם.


השיעורים שלנו יוצאים בין 7:00 ל- 9:00 בבוקר למשכימי הקום ובין 18:00 ל- 20:00 לאנשים שמעדיפים לצפות בשקיעה מהמים. הפעילות הקבוצתית מספקת סביבה תומכת וקהילה.


 • שיעור גלישה פרטי - שיעור גלישה אחד על אחד עם מדריך פרטי. אתם, המדריך והים עם תשומת לב מלאה לכל פרט ויכולת להתאים את הקצב וההסברים לדרך שהכי מתאימה לכם.


שיעורים פרטיים מתאימים למבוגרים וילדים כאחד, לאנשים שלא בטוחים להצטרף לקבוצה או צריכים יחס אישי. במידה ויש לכם פחד מהמים שיעור פרטי הוא בחירה מצויינת בו תקבלו את התמיכה שאתם צריכים.


 • קורס גלישה קבוצתי לילדים - כבר דיברנו על היתרונות של גלישה לשינה רציפה ויכולת ריכוז? ילד גולש הוא ילד רגוע יותר עם כוח רצון חזק ואהבה לטבע. זה מרגש לצפות בילדים גולשים כל פעם מחדש כי הגלישה מוציאה מילדים את המיטב. השיעורים שאנחנו מציעים הם בקבוצות קטנות ועם תשומת לב אישית לכל ילד וילדה.


המועדון שלנו הוא לא עוד בית ספר, הוא בית לקהילת הגלישה המקומית שמקבל אליו מידי יום עוד ועוד גולשים מתחילים. אנחנו נמצאים ברחוב הירקון 40 דקה מהחוף ותמצאו אצלנו מקום גם לשבת לקפה או לאכול אחרי השיעור. סיימתם שיעור בשעה 9:00 בבוקר, חצי שעה אחרי כבר תהיו בדרך למשרד אחרי ארוחה חמה.


קורס גלישת גלים הוא רק אחת מהפעילויות שאנחנו מציעים אצלנו תמצאו גם שיעורי סאפ זוגיים, שיעורי סאפ פרטיים, יוגה על סאפ.


להרפתקניים מבינכם, אנחנו מציעים לא רק קורס גלישה בתל אביב - יש לנו גם טיולי גלישה למקומות אקזוטיים בעולם (שתוכלו להצטרף אליהם כשהקורונה תיגמר על אמת).


אנחנו מציעים גם אירועי חברה עם פעילות חוויתית ומגבשת לצוותים וקהילות שתביא אווירה ייחודית לכל צוות - כי אין כמו קשרים שנוצרים בתוך המים.


אנחנו מציעים גם שירות מיוחד של צילום שתוכלו לשלב בשיעורים הפרטיים באירועי צוות ובשיעורי הסאפ שלנו.


אז בואו נתפוס את הגלשן ונצא למים!27 צפיות0 תגובות